Autor 611 vizualizări


Luni, 10 noiembrie,
18.30
REISZ Gábor:EXISTĂ ceva ciudat şi inexplicabil
2014, 90 min., comedie, subtitrat în limba română
Q&A:Reisz Gábor

Marţi, 11 noiembrie,
10.00
Prezentare:Festivalul Internaţional de Film Jameson CineFest, Miskolc, Ungaria
Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematrografică „I.L. Caragiale”, str. Matei Voievod 75-77.
Q&A:Muszatics Péter

18.00
Best of CineFest
102 min., scurt-metraje şi animaţii, subtitrate în limba engleză
Guy LICHTENSTEIN (Austria, Israel):Cadou / 2014, 26 min.
MOJZES MILOJEV Zsanett (Ungaria):Tranzitul lui Venus / 2013, 14 min.
BREIER Adam (Cuba):Mareea / 2013, 15 min.
NAGYPÁL Orsi (Ungaria):Micul Paris / 2013, 14 min.
HÖRCHER Gábor (Ungaria):Rici / 2013, 15 min.
Yantong ZHU (Japonia):Vacă în cana mea de lapte / 2014, 11 min., animaţie
VARGA Petra (Ungaria):Am vecini / 2013, 4 min., animaţie
RUSKA László, RINGEISEN Dávid (Ungaria):Lume de hârtie / 2014, 3 min., animaţie
Q&A:Muszatics Péter, directorul festivalului


20.00
CSÁSZI Ádám:Colţul furtunilor
2014, 105 min., dramă, subtitrat în limba română
nerecomandat minorilor sub 16 ani

Miercuri, 12 noiembrie,
18.00
MOHI Sándor:Sára 80
2014, 52 min., documentar, subtitrat în limba engleză

19.00
Scurt-metraje I.
51 min., scurt-metraje, subtitrate în limba engleză
DOMBROVSZKY Linda:A treia zi / 2012, 26 min.
TÖRÖK Ferenc:Brigada / 2012, 10 min., scurt-metraj, subtitrat în limba română
WROCHNA Marcell:Autostopul / 2012, 6 min.
KREIF Zsuzsanna:Dacia lui Sf. Petru / 2010, 6 min., animaţie
SZABÓ Sarolta, BÁNÓCZKI Tibor:Zile fără carne / 2012, 3 min., animaţie, VO engleză

20.00
DYGA Zsombor:Couch Surf
2014, 84 min., comedie, subtitrat în limba română
nerecomandat minorilor sub 16 ani

Joi, 13 noiembrie,
17.00
BORSODY István:Pescuitul pe lacul Balaton
2013, 52 min., documentar ştiinţific despre natură, subtitrat în limba engleză

18.00
JUHÁSZ Ágota, DEMETER László:Fâneţe montane
2012, 62 min., documentar, VO engleză
Q&A:Juhász Ágota, Demeter László, Csibi Magor

20.00
KERÉKGYÁRTÓ Yvonne:Free Entry
2014, 70 min., comedie, subtitrat în limba română

Vineri, 14 noiembrie,
17.00
PAKOT Mónika, SZABÓ Károly:Dacă nu vindecă, nici rău nu face
2013, 51 min., documentar, subtitrat în limba engleză

18.00
LAKOS Nóra:Mustaţa ungurească
2012, 39 min., documentar, subtitrat în limba engleză

SÓS Ágnes:Izvorul iubirii
2013, 70 min., documentar, subtitrat în limba engleză

20.00
BODZSÁR Márk:Tura divină
2013, 106 min., comedie neagră, subtitrat în limba română
nerecomandat minorilor sub 16 ani

Sâmbătă, 15 noiembrie,
16.30
FERENCZI Gábor:Overdose – Sprint pentru un vis
2013, 73 min., documentar, subtitrat în limba română

18.00
KOCSIS Tibor:Maghiarii pentru Barça
2014, 85 min., documentar, subtitrat în limba engleză

20.00
NOVÁK Erik:Supă amară
2014, 93 min., comedie acţiune, subtitrat în limba română
nerecomandat minorilor sub 16 ani
Q&A:Novák Erik

Duminică, 16 noiembrie,
12.00
BERNÁTH Zsolt:Aura
2014, 80 min., science fiction pentru adolescenţi, subtitrat în limba română

16.00
KRESMÉRY Dániel:Hungarian Kerítés
2014, 100 min., documentar, subtitrat în limba engleză

18.00
Scurt-metraje II.
118 min., scurt-metraje, animaţie, subtitrate în limba engleză
BENDÓ Zsuzsanna:Zece mii / Tízezer / 2013, 14 min.
HARTUNG Attila:Ischler / 2013, 17 min.
SZENTPÉTERI Áron:Regele delfinilor / Delfinkirály / 2012, 15 min.
SZILÁGYI V. Zoltán:Înmormântarea armeanului vesel / A jókedvű örmény temetése / 2013, 28 perc, animaţie
BADITS ÁKOS:Dulce-acasă / Édes otthon / 2014, 9 min.
ERDÉLYI Dániel:103 miercuri / 103 szerda / 2013, 16 min.
BORSODY István:Viaţa mâinii / A kéz élete / 2014, 7 min.
TÓTH Barnabás:Reconfigurare / Újratervezés / 2012, 12 min.

20.00
HERCZEG Attila:A cui va fi Hajnal Tímea?
2014, 105 min., comedie romantică, subtitrat în limba română
nerecomandat minorilor sub 16 ani.