Autor 694 vizualizări


Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mare:miercuri, ora 19:00-"Vizita bătrânei doamne", regia Alexander Morfov;vineri, ora 20:00-"S-a sfârşit cum a-nceput", regia Horaţiu Mălăele;sâmbătă, ora 20:00-"Sânziana şi Pepelea", regia Dan Tudor;duminică, ora 20:00-"Dineu cu proşti", regia Ion Caramitru;

Sala Amfiteatru:marţi, ora 19:30-"O noapte furtunoasă", regia Felix Alexa;miercuri, ora 19:30-"Omul cu mârţoaga", regia Anca Bradu;joi, ora 19:30-"Sâmbătă, duminică, luni", regia Dinu Cernescu;sâmbăta, ora 19:30-"Încă-i bine!", regia Rodica Popescu Bitănescu;duminică, ora 19:00-"Livada de vişini", regia Felix Alexa;

Sala Atelier:miercuri, ora 20:00-"Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu;joi, ora 19:30-"Tectonica sentimentelor", regia Nicolae Scarlat;vineri, ora 20:00-"Avalanşa", regia Radu Afrim;sâmbătă, ora 20:00-"Biloxi Blues", regia Mircea Rusu;duminică, ora 19:30-Tectonica sentimentelor", regia Nicolae Scarlat; duminică, ora 11.00 - academicianul Solomon Marcus va susţine conferinţa "Nevoia de spectacol";

Sala 99: duminică, ora 11:00 - Teatrul Naţional pentru Copii; duminică, ora 19.00 - "Scara pisicii", regia Irina Popescu Boieru.

Teatrul Metropolis: luni, ora 19:00 - "Spitalul comunal" de Hristo Boicev, regia Felix Alexa; marţi, ora 19:00 - "Fantoma, dragostea mea!" de Noel Coward, regia Şerban Puiu; vineri, ora 19:00 - "American Buffalo" după David Mamet, regia Florin Grigoraş; sâmbătă, ora 19:00 - "Floarea de cactus" de Barillet şi Grady, regia Alice Barb; duminică, ora 19:00 - "Baba care ascultă Abba" de Catherine Aigner.

Teatrul Odeon, Sala Studio: joi, ora 19:00 - "Un tango mas", de Răzvan Mazilu, regia Alexandru Dabija; vineri, ora 19:00 - "Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva" de Jonas Gardell, regia Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc; duminică, ora 19:00 - "În container" de Constantin Cheianu, regia Cristian Ban.

Teatrul Mic: joi, ora 19:00 - "Profesiunea d-nei Warren"; vineri, ora 19:00 - "Primăvara d-nei Stone la Roma"; sâmbătă, ora 19:00 - Furtuna; duminică, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară".

Teatrul Foarte Mic: joi, ora 19:00 - "O viaţă în teatru"; vineri, ora 19:00 - "Dacă n-ai mai fi"; sâmbătă, ora 19:00 - "Interzis sub 18 ani"; duminică, ora 19:00 - "Hamlet-un exerciţiu".

Teatrul Bulandra, sala "Toma Caragiu": marţi, ora 19.00 - "Oscar şi Tanti Roz", joi, ora 18.30 - Oblomov; sâmbătă, ora 19.00 - Scaunele;

Sala "Liviu Ciulei": joi, ora 19.00 - "Tatăl"; vineri, ora 19.00 - "Meşteşugul vieţii"; duminică, ora 19.00 - "Căsătoria".

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan": marţi, ora 18.00 - "Casa Zoikăi"; joi, ora 19.00 - "A fi sau a nu fi"; vineri, ora 19.00 - "Un cuplu ciudat"; sâmbătă, ora 19.00 - "Doamne... ce măcel!"; duminică, ora 19.00 - "Poker".

Teatrul Masca: Centrul Vechi: joi - "O noapte furtunoasă"; vineri - "O scrisoare pierdută"; sâmbătă - "Fior D' Amor în Bucuresci"; Parcul Copilului, Parcul Copilului, duminică, ora 12.00 - Clovnii; Parcul Drumul Taberei, duminică, ora 18.00 - "Pierrot Lunatecul".

Teatrul Nottara: Sala "Horia Lovinescu": marţi, ora 19:00 - "Amărăştenii"; miercuri, ora 19:00 - "O scrisoare pierdută"; vineri, ora 19:00 - "Titanic vals"; sâmbătă, ora 19:00 - "Vacanţă în Guadelupa"; duminică, ora 19:00 - "Opera de trei parale";

Sala "George Constantin": miercuri, ora 19:30 - "O noapte furtunoasă"; joi, ora 19:30 - Aniversarea; sâmbătă, ora 19:30 - Cabinierul; duminică, ora 19:30 - "Variaţiuni enigmatice".

sursa:mediafax.ro